Szepesfalvy leszögezte, a budapestiek többsége egyet ért azzal, hogy segítsünk a hajléktalanságban élőkön, de az is jogos elvárása, hogy a főváros közterületeit, a BKV járműveit, a padokat a parkokban, stb. rendeltetés szerűen szeretné használni.
A közterületen lakás sem nem rendeltetésszerű használat, sem nem megfelelő életkörülmény”
– húzta alá.
Majd azzal folytatta, ahhoz azonban, hogy a hajléktalanok megfelelő ellátásban részesülhessenek, jelenleg nem megfelelőek a feltételek. „A fővárosnak rendbe kell hoznia a szállásokat, éjjeli menedék helyeket. Szerintem bővíteni is szükséges lehet, de ezt ugye akkor tudjuk meg, ha végre Budapest teljes területén megtörténik a felmérés” – sorolta a fideszes képviselő.
Hajléktalanszállóra vagy útkarbantartásra nincs pénz, Rákosrendezőre hirtelen lenne
„Mindig az a válasz, hogy nincs forrása a fővárosnak. Nincs pénz sem a külvárosi főútvonalak karbantartására, javítására, nincs pénz P+R parkolók bővítésére, nincs pénz a kötöttpályás közlekedés fejlesztésére – 2019-2024 között összesen nem épül 50 méter új villamossín –
nincs pénz a hajléktalanszállókra, most hirtelen mégis 50 milliárd forintot akar kiadni a városvezetés egy olyan telek megvásárlására, amely telken akár még 50 milliárdnyi környezetvédelmi kárt kell elhárítani,
szemetet kell elszállítani, talajt kell rekultiválni. S csak ezután lehet bármit kezdeni vele” – hívta fel a figyelmet a visszásságra Szepesfalvy Anna.
A Főváros előtt a Munkával lakásba program
„Azt gondoljuk, hogy a hajléktalanoknak nem elég éppen aznap éjjelre menedéket biztosítani, hosszútávú perspektívát is nyújtanunk kell ahhoz, hogy a lehető legtöbbeknek tudjunk segíteni, visszailleszkedni a társadalom szövetébe, hozzásegíteni őket ahhoz, hogy megtalálják a helyüket a együttélési szabályok között élők többségi társadalmában. Ezért is javasoltuk, hogy dolgozzuk ki egy úgynevezett »Munkával lakásba« program szakmai részleteit”.
„A program lényege, hogy hozzunk létre a Budapest Közművek Zrt-nél 50 olyan álláshelyet, ahová, dolgozni hajlandó és tudó hajléktalanok pályázhatnak, úgy, hogy nekik biztosítsunk lakhatást is, illetve egy támogató rendszert, ahol a szociális szakma kísérni tudja őket, segíteni abban, hogy a program 3-5 éve alatt elérjék, hogy önálló életvitelre ismét alkalmasnak érezzék magukat ezek a jelenleg hajléktalanságban élők” – ismertette a képviselő.
„De ezért, hogy javítani tudjunk az élethelyzetükön mindenkinek tenni kell, és olyan pedig nincs hogy aki egyáltalán nem együttműködő a kérdésben azt hagyjuk az utcán élni, mert a város akkor lehet valóban mindenkié, ha nem nézzük tétlenül, hogy a többség kárára azt bárki kisajátítsa” – magyarázta Szepesfalvy Anna.
Nyitókép korábbi felvétel. Fotó: Mandiner/Földházi Árpád